Teden vseživljenjskega učenja

Naj mesec maj prebudi tudi ljubezen do vseživljenjskega učenja!

TVU 2018:

- Uradni termin: 11.-20. maj
- Širši termin: 11. maj-30. junij

Teden vseživljenjskega učenja (TVU) je najvidnejša promocijska kampanja na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji. S projektom opozarjamo na vseprisotnost pa tudi pomembnost učenja – v vseh življenjskih obdobjih in za vse vloge, ki jih posameznik v svojem življenju prevzema.

Letošnje leto TVU praznuje svojo 23. obletnico in se je uveljavil kot množična prireditev, na kateri se v mesecu maju in juniju povezujejo raznovrstni izvajalci izobraževanja in učenja ter udeleženci vseh generacij - od otrok  v vrtcih in šolah preko študentov, delovno aktivnega prebivalstva vse do starejših v tretjem življenjskem obdobju.

S prireditvami TVU razvijamo pozitiven odnos do vseh oblik, različnih vsebin in poti učenja ter pomagamo pri uresničevanju nacionalnih in evropskih strategij na področju izobraževanja.

Sodelujemo tudi v vseslovenskih akcijah, kjer lahko pripadniki različnih generacij sodelujete na področju, ki vam je še posebej pri srcu:

•           Z učenjem do zdravja za celo družino 15.5.2018
•           Gremo mi zeleno 30.5. - 1.6.2018
•           Planinstvo kot način življenja 16.6.2018
•           Parada učenja: 16. 5. 2018, 9.00 – 17.30 na Slovenskem trgu
•           Dan starejših - Čili, zdravi, informirani in dejavni

Na voljo je preko 130 priložnosti za pridobivanje znanj, spretnosti in veščin ter druženja na področjih:

•            tehnika in tehnologija
•            kulturna zavest in izražanje
•            sporazumevanje v tujih jezikih
•            delo in zaposlovanje
•            vrtnarjenje
•            gibanje in sprostitev
•            igra in prosti čas
•            spletna orodja
•            likovno ustvarjanje
•            glasbeno izražanje
•            zdravje
•            osebna rast
•            demenca
•            ročna dela

Dogodki so dostopni resnično vsem, saj so BREZPLAČNI. Zato kar pogumno izkoristite priložnosti!

Knjižica TVU 2018 s programom vseh prireditev v elektronski obliki.

Območni koordinator TVU je Ljudska univerza Kranj, ki vam od 17. 5. do 1. 6. 2018 nudi  10% TVU popusta za vpis v kateri koli izobraževalni program v izobraževalnem letu 2018/2019.

Prepričani smo, da vas bo zanimiv in pester program privabil k aktivni udeležbi.

Pridobivanja raznolikih znanj in spretnosti, spoznavanja novih ljudi in širjenja obzorij skupaj z vami se že veselimo.

Ljudska univerza Kranj in izvajalci

Kontakt TVU: