Teden vseživljenjskega učenja

Naj mesec maj prebudi tudi ljubezen do vseživljenjskega učenja!

Teden vseživljenjskega učenja (TVU) je najvidnejša promocijska kampanja na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji. S projektom opozarjamo na vseprisotnost pa tudi pomembnost učenja – v vseh življenjskih obdobjih in za vse vloge, ki jih posameznik v svojem življenju prevzema.

Evropsko združenje za izobraževanje odraslih (EAEA) je leto 2017 razglasilo za Leto izobraževanja odraslih v Evropi. Vseživljenjsko učenje in izobraževanje postajata namreč v sodobni družbi vedno bolj pomembna, saj izobraževanje, ki se konča v mladosti, preprosto ne zadošča več niti posamezniku niti sodobni družbi. Vse več odraslih se zaveda, da je znanje temeljna pot do osebnega in poslovnega uspeha. Pogoj za dobro opravljanje dela in kakovostno življenje v družbi je nenehno dopolnjevanje in izpopolnjevanje obstoječih znanj za osebni in socialni razvoj ter potrebe razvoja trga dela.

Soustvarjalci in izvajalci projekta prispevamo k udejanjanju slogana »Slovenija, učeča se dežela« – pri čemer ste najpomembnejši ravno vi – udeleženci dogodkov Tedna vseživljenjskega učenja. Za vas smo od 12. maja pa do konca junija 2017 pripravili več kot 130 priložnosti za pridobivanje najrazličnejših znanj, spretnosti in veščin ter druženja - od tega samo na Paradi učenja 37, ponudilo pa jih bo več kot 55 izvajalcev.

Sodelujemo tudi v vseslovenskih akcijah, kjer lahko pripadniki različnih generacij sodelujete na področju, ki vam je še posebej pri srcu:

•            Radi pišemo z roko: 12. 5. – 30. 6. 2017
•            Moč in radost učenja v družini: 15. 5. 2017
•            Erasmus+ ni mus, pomaga pa!: 16. 5. 2017
•            Parada učenja: 17. 5. 2017, 9.00 – 18.00
•            Učenje in kultura z roko v roki: 25. 5. 2017

Na voljo je preko 130 priložnosti za pridobivanje znanj, spretnosti in veščin ter druženja na področjih:

•            tehnika in tehnologija
•            kulturna zavest in izražanje
•            sporazumevanje v tujih jezikih
•            delo in zaposlovanje
•            vrtnarjenje
•            gibanje in sprostitev
•            igra in prosti čas
•            spletna orodja
•            likovno ustvarjanje
•            glasbeno izražanje
•            zdravje
•            osebna rast
•            umovadba
•            delovno pravo

Dogodki so dostopni resnično vsem, saj so BREZPLAČNI. Zato kar pogumno izkoristite priložnosti!

Območni koordinator TVU je Ljudska univerza Kranj, ki vam od 18. 5. do 1. 6. 2017 nudi  10% TVU popusta za vpis v kateri koli izobraževalni program v izobraževalnem letu 2017/2018

Prepričani smo, da vas bo zanimiv in pester program privabil k aktivni udeležbi.

Pridobivanja raznolikih znanj in spretnosti, spoznavanja novih ljudi in širjenja obzorij skupaj z vami se že veselimo.

Ljudska univerza Kranj in izvajalci

Medijska pokrovitelja: