Demenci prijazna točka

Na Ljudski univerzi Kranj smo 21. 12. 2017, v sodelovanju z slovenskim združenjem za pomoč pri demenci – Spominčica odprli Demenci prijazno točko, kjer so zaposlene osebe usposobljene, da nudijo informacije o demenci.

Demenci prijazna točka

Komu so namenjene?

• Osebam z demenco
  • Svojcem
  • Zaposlenim na delovnih mestih, kjer prihajajo v stik z ljudmi (trgovine, knjižnice, banke, ipd.)

Čemu so namenjene?

• Prepoznavanju znakov demence
  • Informiranju in ozaveščanju o demenci
  • Socialna vključenost v družbo
  • Pomoč in podpora osebam z demenco
  • Zmanjšanje stigme
  • Ohranjanje samostojnosti oseb z demenco
  • Aktivno življenje

Številne osebe z demenco občutijo spremembo svoje vloge in položaja v družbi. Ohranjanje dostojanstva in aktivne vloge v skupnosti ter spoštovanje so ključni dejavniki ohranjanja samostojnosti in integritete oseb z demenco, pa tudi zmanjševanja stigme.

Na Ljudski univerzi Kranj želimo prispevati pri vzpostavitvi demenci prijaznega okolja, kjer bodo osebe z demenco ohranjale socialni stik, živele varno, aktivno, kakovostno in samostojno v svojem domačem okolju.

Na Demenci prijazni točki smo v času uradnih ur vedno na voljo za individualen pogovor in pomoč osebam z demenco v zgodnji fazi bolezni, ko so še samostojne in aktivne, njihovim svojcem in tudi drugim.

Svetovanje:

demenca@luniverza.si

Uradne ure:

ponedeljek - četrtek: od 9.00 do 18.00

Koristne povezave:

Spominčica - Alzheimer Slovenija (Slovensko združenje za pomoč pri demenci)

Demenci prijazne točke