Z izobraževanjem nad demenco - ERASMUS +

Ljudska univerza Kranj je bila s projektom Z izobraževanjem nad demenco - Osvešanje. Zaznavanje. Zaviranje izbrana za koordinatorja v okviru programa Erasmus+ 2015, Ključni ukrep 1: Učna mobilnost posameznikov.

V času trajanja projekta od 1. 6. 2015 do 31. 5. 2017 bodo koordinator (LUK) in konzorcijski partnerji, ljudske univerze  (UPI - Ljudska univerzaŽalec, Ljudska univerza Nova Gorica) izvedli 2 mobilnosti in na osnovi lastnih izkušenj in dobrih praks iz tujine pripravili:

- dopolnitev dveh izobraževalnih programov (socialni oskrbovalec na domu, bolničar – negovalec),
- izobraževalni program za zgodnje odkrivanje in aktivnosti za zaviranje razvoja demence in
- program o osveščanju in zaznavanju demence.

Naša prva mobilnost nas je peljala v Stockholm, Švedska, kjer izvažajo svoj "know-how" s področja dela z osebami z demenco. Naša druga mobilnost je potekala v marcu 2017 in nas je odpeljala v Bordeaux.   Več o mobilnostih si preberite na povezavi.