Demenci prijazna točka

Ljudska univerza Kranj je kot javni prostor, center vseživljenjskega učenja, medgeneracijskega delovanja in center za svetovanje nadvse primeren prostor za delovanje Demenci prijazne točke ker:

·       z dejavnostmi skrbi za boljšo ozaveščenost o demenci v lokalnem okolju,

·       nudi usmeritve za nadaljnjo, strokovno pomoč,

·       organizira predavanja in delavnice z informacijami o demenci, ki jih z upoštevanjem andragoških načel podaja na uporabnikom prilagojen

način.

Uslužbenci, ki so usposobljeni za nudenje pomoči osebam z demenco in njihovim svojcem, pa pomembno prispevajo k aktivnemu življenju oseb z demenco in njihovemu občutku sprejetosti.

Na Demenci prijazni točki smo v času uradnih ur vedno na voljo za individualen pogovor in pomoč osebam z demenco v zgodnji fazi bolezni, ko so še samostojne in aktivne, njihovim svojcem in tudi drugim.

Svetovanje:

demenca@luniverza.si

Uradne ure:

ponedeljek - četrtek: od 9.00 do 18.00

Koristne povezave:

Spominčica - Alzheimer Slovenija (Slovensko združenje za pomoč pri demenci)

Demenci prijazne točke