Računalništvo od A do Ž

Brez računalniških znanj danes ne gre več. Življenje je lahko bolj enostavno in prijetno, če smo vešči uporabe interneta in elektronske pošte, izvajanja naročil, zbiranja informacij, shranevanja fotografij, elektronske komunikacije z znanci in prijatelji in še mnogo drugega.

Elektronska pošta za začetnike - 5 ur (brezplačno za člane UZS)

Tečaj je namenjen začetnikom, ki bi radi odprli svoj elektronski naslov (to bomo naredili skupaj) in vsem, katerim so elektronski naslov odprli otroci in vnuki, pa ga ne uporabljate.

Uporaba pametnih telefonov in tabličnih računalnikov - 10 ur

Tečaj je namenjen začetnikom in tisim, ki že uporabljate pametne telefone in tablične računalnike. Naučili se boste pošiljati kratka SMS in MMS sporočila, iskali informacije na spletu, si naložili željene aplikacije in pripomočke (vreme, GPS program, Viber za brezplačno telefoniranje,...).

Začetni tečaj računalništva - 30 ur

Tečaj je namenjen tako začetnikom, ki se prvič srečujejo z računalnikom kot tistim, ki ga že uporabljajo in še ne poznajo vseh možnosti, ki jih računalnik ponuja:

• spoznali bomo dele računalnika in naprave, ki jih lahko povežemo z računalnikom
  • se pogovorili o nakupu novega računalnika
  • se naučili uporabljati miško in tipkovnico
  • oblikovali besedilo in slike v urejevalniku besedila Word
  • odprli elektronski naslov in se naučili pošiljati in sprejemati elektronsko pošto
  • varno brskali po internetnih straneh (vreme, načrt poti, e- zdravje, e- uprava,...)
  • in še kaj :)

Nadaljevalni tečaj računalništva - 30 ur

Tečaj je namenjen vsem, ki že uporabljate računalnik in veste kako težko je slediti vsem novostim na tem področju. Del tečaja pa bomo posvetili digitalni fotografiji:

• spoznali bomo  programe za obdelavo digitalnih fotografij
  • se naučili izdelati film iz fotografij
  • naložili film na Youtube in poslali povezavo svojim prijateljem
  • odprli "pisarno v oblaku"
  • spoznali nastavitve elektronske pošte
  • se naučili naložiti program iz interneta na računalnik
  • skupaj iskali rešitve za vaše "računalniške" probleme.

Tečaje izvajamo enkrat tedensko po 2 izobraževalni uri.

Informacije in svetovanje:

starejsi@luniverza.si