Ozavestimo demenco

Vse od leta 1994 dalje je 21. september svetovni dan Alzheimerjeve bolezni. V  septembru – Svetovnem mesecu Alzheimerjeve bolezni – vas vabimo, da se udeležite Sprehoda za spomin in s tem podprete naša prizadevanja za boljšo ozaveščenost in prepoznavanje demence na Gorenjskem.

Ljudska univerza Kranj v sodelovanju z Mestno knjižnico Kranj vabi na dogodek

Ozavestimo demenco: pohod za spomin ter predavanja gospe Neve Železnik.

Dobimo se v četrtek, 21. septembra, ob 17.uri pred Medgeneracijskim centrom Kranj, Cesta talcev 7.

Od tu se bomo sprehodili po kanjonu Kokre, čez mesto do Mestne knjižnice Kranj, kjer se bo ob 18. uri o demenci z vami pogovarjala novinarka Neva Železnik, ki je na to temo napisala že dve knjigi.  Predstavili vam bomo tudi rezultate dvoletnega evropskega projekta Ljudske univerze Kranj in nove izobraževalne programe za osveščanje o demenci in delu z osebami z demenco.

Še posebej vabimo osebe z demenco in njihove svojce, da se udeležijo sprehoda.

Vabljeni!