Teden izobraževanja za trajnostni razvoj 2021

V državah EU letos že sedmič poteka Evropski teden trajnostnega razvoja - European Sustainable Development Week (ETTR), ki spodbuja organizacijo dogodkov in drugih aktivnosti za ozaveščanje o trajnostnem razvoju v tednu od 20. 9. do 26. 9. 2021.

Vabljeni na brezplačne dogodke Ljudske univerze Kranj.

VSESTRANSKA UPORABA ETERIČNIH OLJ

Ponedeljek, 20. 9. 2021 od 18.00 do 19.30

LUK – medgeneracijski center, Cesta Talcev 7, Kranj.

Predstavili vam bomo različne recepte za lajšanje zdravstvenih težav na naraven način. Spoznali bomo, katera olja uporabiti za boleče uho, katera za boljše spanje, kako blažiti težave ob gripi, si pomagati pri kašlju in še mnogo več. Ob koncu delavnice bomo skupaj pripravili mešanico za domov.

IZDELAVA VREČK IZ ODPADNIH MATERIALOV

Torek, 21. 9. 2021 od 17.00 do 19.00

LUK – medgeneracijski center, Cesta Talcev 7, Kranj.

Vsi si želimo manj plastike med odpadki. En korak k temu je zagotovo nadomestitev plastičnih s pralnimi vrečkami za sadje in zelenjavo. Na naši delavnici bomo spoznali, kako enostavno jih lahko ustvarimo iz odpadnih materialov in jih seveda izdelali tudi za domov.

BIODINAMIČNO IN EKOLOŠKO VRTNARJENJE

Sreda, 22. 9. 2021 od 16.00 do 18.00

Lokacija: Ekološki vrt v Prašah

Vrtnarimo: sadimo, urejamo gredice, pobiramo pridelke in semena. Ob tem osvajamo nova znanja, izmenjujemo izkušnje in se imamo lepo. Potrebujete: primerna oblačila in orodje za delo na vrtu.

PREDSTAVITEV "ZERO WASTE" KONCEPTA IN DEJAVNOSTI KOMUNALE KRANJ

Četrtek, 23. 9. 2021 od 13.30 do 14.30

Ljudska univerza Kranj, Cesta Staneta Žagarja 1, 4000 Kranj

Predstavitev koncepta »Zero Waste«, posameznih dejavnosti Komunale Kranj (oskrba s pitno vodo, odpadki, odpadne vode, mestne službe …) – ločevanje odpadkov, ponovna uporaba.

IZDELAVA NARAVNIH ČISTIL

Četrtek, 23. 9. 2021 od 18.00 do 19.30

Hiša čez cesto - Milje, Šenčur

Izdelali bomo univerzalni čistilni kamen s katerim lahko čistite štedilnik, umivalnike, ploščice in je primeren za površine iz emajla, stekla, plastike in nerjavečega jekla.

Informacije in obvezne prijave na vse dogodke:

LUK - medgeneracijski center

Cesta talcev 7, Kranj