Teden izobraževanja za trajnostni razvoj 2020

V državah EU letos že šestič poteka Evropski teden trajnostnega razvoja - European Sustainable Development Week (ETTR), ki spodbuja organizacijo dogodkov in drugih aktivnosti za ozaveščanje o trajnostnem razvoju. Tokrat zaradi pandemije izjemoma v jesenskem času.

Vabljeni na brezplačne dogodke Ljudske univerze Kranj.

Naravno maslo za telo

PONEDELJEK, 21. 9. 2020 od 18.00 do 19.30

LUK- medgeneracijski center, Cesta talcev 7, Kranj

Iščete maslo za telo, ki bo idealno za vašo kožo? Pridite na našo delavnico in si ga izdelajte sami iz popolnoma naravnih sestavin. S seboj prinesite prazno embalažo, da boste končni izdelek lahko preizkusili tudi doma.

Izlet: Šmajdov grad in kanjon reke Kokre

TOREK, 22. 9. 2020 od 9.00 do 11.00

Zbor bo ob 9:00 uri pred mesarijo Arvaj v Britofu pri Kranju.

Ali veste, da imamo v kanjonu reke Kokre skrito zavetišče, ki mu rečemo Šmajdov grad. Vabljeni na voden ogled v družbi izkušenega turističnega vodnika. Čaka vas edinstvena kombinacija naravnih lepot in kulturne dediščine.

Pomivalne gobice

SREDA, 23. 9. 2020 od 17.30 do 19.30

LUK – medgeneracijski center, Cesta talcev 7, Kranj.

Vsi si želimo manj plastike med odpadki. En korak k temu je zagotovo nadomestitev plastičnih s pralnimi pomivalnimi gobicami. Na naši delavnici bomo spoznali, kako enostavno jih lahko ustvarimo iz odpadnih materialov in jih seveda izdelali tudi za domov.

Izdelava zaščitne maske iz blaga

SREDA, 23. 9. 2020 od 18.00 do 19.00

Turistično društvo Šenčur, Pipanova c. 1, 4208 Šenčur

Si želite imeti svojo zaščitno masko za trajno uporabo? Vabljeni, da se nam pridružite na delavnici, kjer se bomo naučili, kako jo pravilno izdelati. S seboj lahko prinesete svoje blago in/ali šivalni stroj.

Eko fit kotiček

PETEK, 25. 9. 2020 od 16.00 do 18.00

Pred Zadružnim domom Mavčiče (Mavčiče 69).

Obiščite nas na Mavški tržnici. Za vas smo pripravili kviz z nagradami, kolo sreče, umovadbo, 5 minut za zdravo hrbtenico, ustvarjalno delavnico ter še veliko drugih zabavnih, interaktivnih in izobraževalnih aktivnosti.

Informacije in obvezne prijave na vse dogodke razen izleta in eko fit kotička:

LUK - medgeneracijski center

Cesta talcev 7, Kranj