Aromaterapija: Naravni šamponi in balzami

Inovativna delavnica izdelave šamponov in balzamov je primerna za vse ljubitelje naravnega in zdravega.

Naravni šamponi so prijazni do kože in okolja, izdelava ni pretirano težka, recepture pa so izjemno aromatične.

Na delavnici bomo izdelali aromatični univerzalni šampon za vse tipe las in negovalni balzam za lase.

Vsebina delavnice:

-  škodljive sestavine komercialnih šamponov in kako jih nadomestimo s popolnoma naravnimi,
-  kaj so tenzidi in katere uporabljamo v naravni kozmetiki,
-  opis in uporaba zgoščevalcev v naravni kozmetiki,
-  opis in uporaba konzervansov v naravni kozmetiki,
-  rastlinska olja in masla primerna za izdelavo šamponov,
-  eterična olja in hidrolati v lasnih pripravkih,
-  uporaba naprednih aktivnih učinkovin v lasnih preparatih,
-  formulacije šamponov,
-  postopek uravnavanja pH v šamponih,
-  pomen higiene in pravilnega shranjevanja kozmetičnih izdelkov

Praktični del: izdelava šampona in balzama za domačo uporabo

Na delavnici uporabljamo preverjene in kakovostne ekološke kozmetične sestavine in eterična olja terapevtske kakovosti. Vsi uporabljeni tenzidi, emulgatorji, zgoščevalci in druge aktivne kozmetične sestavine so certificirane za uporabo v naravni kozmetiki.

Delavnica je primerna za začetnike, predhodno osnovno znanje izdelave naravne kozmetike zaželeno, ni pa nujno. Cilj delavnice je razumevanje, priprava in uporaba domačih, naravnih šamponov. Po končani delavnici prejmete vsa potrebna znanja in napotke za domačo pripravo ter dodatne recepte za izdelavo gelov za tuširanje.

Udeleženci delavnice prejmejo gradivo s vsebino delavnice, material za izdelavo izdelkov ter  2- 3 izdelke v domačo uporabo.

Obseg: 4 pedagoške ure

Termin izvedbe: 8. oktober 2020 ob 17.00