Keramika in uporabno lončarstvo

Delavnica je namenjena  spoznavanju različnih vrst glin, tehnikam izdelave keramičnih predmetov, pripravi na žganje in končni dodelavi izdelkov, ki so v večini predvideni za uporabo v gospodinjstvu.

Cilj delavnice je, da udeleženci izdelujejo uporabne predmete (sklede, pladnje za sendviče, svečnike, dišavne lučke, skodelice, modelčke za potico…). Če jih pri uporabi razbijejo naj bi prepoznali vrsto gline in poznali tehniko izdelave, da si naredijo nove izdelke.

Trajanje: 30 ur - enkrat tedensko tri ure (četrtek ob 17.00 uri)

Vodi: Mihael Štiglich, rokodelec

Termin izvedbe: oktober 2019

Cena: 197,00 EUR z DDV - vključuje delovni material, interno gradivo ter uporabo orodja.

V ceno tečaja ni všteto žganje izdelkov.

Udeleženci starejši od 60 let se lahko včlanijo v Univerzo za starejše in delavnico obiskujejo

po veljavnem ceniku Univerze za starejše.

IZDELKI UDELEŽENCEV TEČAJA SPOMLADI 2019

Izdelala: Draga Žun                                                Izdelala: Metka Bežek

Izdelala: Nataša Jereb                                           Izdelala: Nuša Virnik

Izdelala: Vida Šuškovič