Napredni tečaj fotografije

Napredni tečaj je namenjen tistim, ki ste že obiskovali začetni tečaj fotografije in ki uporabljate digitalne fotoaparate SLR, oziroma aparate kjer imate možnost nastavljanja naprednih funkcij.

Naučili se boste uporabljati še dodatne napredne funkcije, ki  jih ponujajo digitalni fotoaparati:

- napredno in ročno ostrenje,

- napredne možnosti izbire načina in nastavitve osvetlitve,

- večkratne ekspozicije.

Seznanili se boste z dodatnimi možnostmi kompozicij pri fotografiji in dodatnimi tehnikami fotografiranja posameznih motivov:

- portreti,

- pokrajina,

- panorama,

- gibajoči objekti,

- nočna fotografija.

Fotografije si boste skupaj z mentorjem tudi ogledali in jih pokomentirali.

Vodi: Sandi Flander, ljubiteljski fotograf

S fotografijo se je aktivno srečal že v osnovni šoli, ko je s fotografskim krožkom deloval pri ustvarjanju različnih motivov fotografij in sodeloval na razstavah. Najbolj se je navdušil za portrete, makro fotografijo in panoramo. Sledilo je obdobje, ko je fotografiral bolj v zasebne namene, več je bilo predvsem dokumentarne fotografije, manj umetniške. V zadnjih letih pa je aktiven član fotografskega društva Janeza Puharja v Kranju v okviru katerega sodeluje tudi na fotografskih razstavah.

Informacije in svetovanje:

Maja Celestina

starejsi@luniverza.si

Koristne povezave:

Akcija POMLAD 2022

Medgeneracijski center Kranj

Večgeneracijski center Gorenjske

Spletna stran Mestne občine Kranj

Cenik

Spletni portali za starejše:

Varna starost

Seniorji.info