Spletno nakupovanje in e-zdravje

Tečaj je namenjen udeležencem, ki že imajo osnovno računalniško znanje (uporaba tipkovnice in miške in brskanje po internetu).

Spletno nakupovanje

Ena od zelo razširjenih oblik elektronskega poslovanja je spletna trgovina. Slednja prinaša spletnim potrošnikom velike ugodnosti, od udobja do cenejših nakupov in lažjega primerjanja cen.

Za spletno nakupovanje se odloča čedalje več posameznikov, saj z »učenjem« tovrstnega nakupovanja gradijo zaupanje v spletne trgovine, ki jim omogočajo nakup različnih vrst artiklov ne glede na oddaljenost, artikle pa dostavijo do vrat.

Čeprav potrošniki pridobivajo zaupanje v spletno nakupovanje, pa previdnost ni nikoli odveč.

Spoznali boste:

• standarden postopek nakupovanja na spletu,
  • načine spletnega nakupovanja in plačevanja,
  • vodila varnega spletnega nakupovanja in
  • načine za prepoznavanje legitimne spletne trgovine.

E – zdravje

eZdravje združuje različne elektronske rešitve, ki se po uspešnih poskusnih fazah že širijo v uporabo po celi Sloveniji in prinašajo nov pristop zdravstva, ki je orientiran na državljane in njihove potrebe.

Spoznali boste:

• pregled podatkov o čakalnih dobah
  • e- naročanje na preglede
  • e- naročilo kartice zdravstvenega zavarovanja in evropske kartice

Tečaj poteka v računalniški učilnici na LUK, po dogovoru s skupino (vsaj 8 udeležencev) pa vzpostavimo tudi mobilno računalniško učilnico na terenu.

Če želite, lahko uporabljate svoj prenosni računalnik.

Tečaj obsega 8 ur, izvajali ga bomo enkrat tedensko po 2 izobraževalni uri.