Branje za znanje in branje za zabavo

Program Branje za znanje in branje za zabavo (BZZ) je namenjen staršem oziroma starim staršem predšolskih otrok, ki iz različnih razlogov niso imeli možnosti za razvoj lastne pismenosti ter tudi tistim, ki so motivirani za pomoč pri razvijanju porajajoče se pismenosti svojih otrok, vendar so premallo vešči, da bi bili pri tem uspešni. Program dejavno vključuje tudi otroke.

Glavni namen programa je razvoj družinske pismenosti in izboljšanje pismenosti pri vseh družinskih članih, od prvih korakov v svet pismenosti.

Starši bodo v programu spoznali pomen družinske pismenosti, se seznanili s tem, kako beremo otrokom, spoznali bodo didaktične igre za spodbujanje bralnih spretnosti. Svetovalci jih bodo skupaj z otroki peljali na obisk v knjižnico, spoznali bodo različne dejavnosti, ki jih lahko počno starši za spodbujanje otrokove porajajoče se pismenosti ter razvijanje motivacije za branje.

Program obsega 24 pedagoških ur.

Udeležba v programu je brezplačna. Program sofinancirata Ministrstvo za šolstvo in šport in Evropski socialni sklad.