E+: CSR – Citizen Senior Researchers KA204-C4F4E254

Glavni cilji projekta:

• dvig zanimanja in kompetenc starejših in njihovo vključevanje v raziskovalne in analitične dejavnosti;
  • ponuditi starejšim novo, zanimivo družbeno vlogo (raziskovalec) in jim zagotoviti pomembno in koristno znanje;
  • povečati število znanstvenih in raziskovalnih projektov, v katerih aktivno sodelujejo starejši;
  • razvoj metodologije z inovativnimi rešitvami in dobrimi praksami;
  • medgeneracijsko povezovanje in sodelovanje (prenos znanja od starejših na mlajše).

Ciljne skupine:

• Starejši odrasli (aktivno sodelujejo v raziskovalnih projektih in tako ohranjajo kognitivne veščine in pridobivajo nova znanja).
  • Znanstveniki in raziskovalci (izvajanje projektov, ki temeljijo na znanju državljanov, pomoč pri raziskovanju starejših prostovoljcev).
  • Izobraževalci (nudijo starejšim nove in zanimive vsebine, lahko uporabljajo razvito metodologijo za aktiviranje starejših).

Partnerji v projektu:

• Znanstveno središče Centrum Nowoczesnosci Mlyn Wiedzy (Poljska)
  • Center za izobraževanje odraslih: Ljudska univerza Kranj (Slovenija) in Prave ted! o.p.s. (Češka)
  • Raziskovalni institut: RISE (Poljska) in Zentyr za izsledvane i analisi (Bolgarija).